Rožių ir tulpių auginimas vasaros sezonu

rozesItin karšti orai nėra labai palankūs gėles auginantiems verslininkams – tenka nemažai laiko skirti laistymui. Jeigu jūs ketinate užsiimti gėlininkyste ir šitaip bandysite uždirbinėti savarankiškai, tai jums būtina pasidomėti kaip išsisukti iš padėties esant itin netinkamoms gėlių auginimo sąlygoms. Lietuviai dažniausiai augina tulpes bei rožes, tad jeigu ir jūs jas auginsite, tai siūlytume iš anksto įsigyti visą įrangą, jog tokia veikla galėtumėte užsiimti ištisus metus, net ir vėsiais sezonais. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į Lietuvoje karštėjančias vasaras – klimatologai jau akcentuoja, kad Baltijos regione jau nebebus tokių vasarų, kuomet buvo daug šiltų ir lietingų dienų – reikia ruoštis sausroms.

Kas liečia vasaros karščius, tai augintojai pabrėžia, kad tokiomis sąlygomis geriausia gėles auginti ne šiltnamiuose ar angaruose, o lauke. Šiltnamiai tik pagreitina dirvožemio išdžiūvimo procesą, todėl juose gaunančios gėlės reikalaus daugiau drėgmės t.y. jums teks jas laistyti gerokai dažniau. Žinoma, daug kas priklauso nuo turimo inventoriaus, nes vieni augintojai šiltnamiuose neretai sumontuoja ir kondicionavimo sistemas, kurios vėsina visą plotą, o esant šaltiems orams, naudojamas šildymas. Tad, jeigu jūs dar tik pradedantysis, galbūt ir jums reikėtų pagalvoti apie tokios įrangos įsigijimą.

Perkant įrangą, itin svarbu pabrėžti, kad ją geriausią pirkti tuomet, kai ketinate auginti nemažus gėlių kiekius. Dėl kelių rožių krūmų vargu ar jums reikėtų pirkti minėtą inventorių. Jeigu kalba eina apie nuolatinę veiklą, iš kurios bus siekiama gauti nuolatinių pajamų, tai jūs iškart turėtumėte įsigyti didelius šiltnamius – juose turėtumėte auginti kuo didesnį gėlių kiekį, nes tik šitaip greičiau atsipirks inventorius, į kurį teks investuoti pačioje pradžioje.

Šiltnamius reikia pirkti ne bet kokius – tikrai nereikia rinktis tų, kurie dengti plėvele. Geriausia būtų rinktis naujus ir modernius surenkamus šiltnamius. Juos itin lengva perkelti kitur, nesunku išardyti, o taip pat galima naudoti ir papildomas konstrukcijas. Tie šiltnamiai naudingi tuo, kad jie tvirti – jiems nebaisios jokios krušos ar audros. Šiltnamiuose būtina sumontuoti drėkinimo sistemas, nes tokiu būdu išvengsite laiko gaišimo su laistymu – gėlių šaknys bus drėkinamos automatiškai.