Kaip sumažinti prasiskolinusių asmenų skaičių

greitieji kreditai internetuVis dažniau greitųjų kreditų bendrovės užsitraukia nemalonę iš priežiūros institucijų bei įstatymų leidėjų, nes mat ši jų veikla daugeliui žmonių sukelia ir nemažai problemų. Dabar net ir tam tikros technologijų bendrovės pradės dėti apynasrį šiems kreditoriams – uždraus reklamuotis, jeigu jų veikla bus nukreipta į trumpalaikius ir itin brangius kreditus. Tai ypač liečia paieškos sistemas, nes būtent jos ir įspėjo, kad nuo liepos mėnesio jos nebus priimamos ir reklamos tinklą. Jos turės ieškoti kitų reklamos kanalų, o vienas pagrindinių – ieškoti partnerių, kurie tiesiogiai atvestų klientus pas juos. Žinoma, kreditų bendrovėms tai ne kokios naujienos, o štai dirbantys su tarpininkavimu, tuo kaip tik džiaugiasi, nes prognozuojama, kad padidės komisiniai už atvestą klientą.

Kaip bebūtų, kreditų bendrovių veikla itin dažnai yra reguliuojama ir teisės aktų projektais, kuriuose vykdomi tam tikri pakeitimai, bendrovės įpareigojamos mažinti palūkanas bei imtis tam tikrų priemonių. Pastarosios pataisos ne itin smarkiai sumažino prasiskolinusių klientų skaičių – tiesiog pasunkėjo kredito išdavimo procedūra, nes mat juos gauti gali ne visi. Finansų tinklapis kreditui.lt/greitieji-kreditai-internetu pabrėžia, kad reikėtų imtis kitokių priemonių, siekiant sumažinti prasiskolinusių asmenų skaičių, reikia imtis naujovių.

Specialistai rekomenduoja pateikti tokias teisės aktų pataisas, kuriuose būtų aiškiai nurodoma, kad greituosius kreditus išduodančios bendrovės tinkamai informuotų savo klientus apie galimas pasekmes, jeigu kredito įmoka nebus sumokėta laiku. Tokią informaciją siūloma paskelbti sudarant kredito sutartį t.y. pirmiau būtų pateikiama ne kredito sutartis, o būtent prevencinė informacija, o tik tada jau sektų kredito sutarties sąlygos. Taip, tikėtina, klientai patys atsakingiau rinksis iš ko skolintis pinigus, nes daugelis jų ima paskolas ten, kur duoda lengviau, nesvarbu ar palūkanos didelės ar mažos.

Taipogi reikėtų pagalvoti ir apie trumpalaikių kreditų naikinimą. Dabar kredito bendrovės, su savo pratęsimo mokesčiais uždirba gerokai daugiau nei ilgalaikes paskolas teikiantys kreditoriai. Ypač svarbu paminėti, kad pratęsimo mokesčiai sumokami už mėnesį, tad galbūt galimybė mokėti už dieną būtų gerokai palengvinanti aplinkybę, kuri nesudarytų didelių kliūčių skolos grąžinimui.