Ar verta dabar imti paskolą?

paskolaGreitai paskolas ir kreditus Lietuvoje imti bus sudėtingiau, nes ekspertai prognozuoja krizę mūsų šalyje. Daug žmonių gali netekti darbo, todėl Kreditum.lt rekomenduoja imti paskolas tik tiems, kurių tokios krizės nelabai veikia. Dėl to, kad asmuo netenka darbo jis negali gauti paskolos iš banko ar tiesiog greito kredito internetu. Jis netenka pajamų šaltinio, iš kurio galėtų mokėti įmokas. Jeigu jūs mąstote, kad pasiskolinti dabar būtų pats metas, tada turėtumėte tinkamai įvertinti savo galimybes, nes įprasta, kad dauguma žmonių jas tiesiog pervertina. Ketinantiems skolintis internetu, pirmiau reikia žinoti, kad Lietuvoje yra tvarka, kuri apibrėžia kas gali gauti paskolą, o kas ne. Tai vadinama kliento mokumo vertinimu. Yra nuostatos, pagal kurias kreditoriai turi vertinti asmenų mokumą.

Mokumo vertinimo nuostatos visada padeda tinkamai įsitikinti ar besiskolinantis asmuo tikrai yra pajėgus skolų grąžinimui. Pirmiau yra įsitikinama, kad jo turimi įsipareigojimai nėra per dideli. Jeigu jie dar nėra pasiekę ribos, vadinasi kreditorius turi paskaičiuoti ar ta riba nebus pasiekta, jeigu jis suteiks paskolą. Jeigu bus – kreditas tokiam asmeniui nebus suteikiamas, nes tada kredito bendrovei tektų mokėti baudą už aplaidų kliento mokumo vertinimą. Baudos siekia ir keliolika tūkstančių eurų, tad tikėtis, kad kažkokia įmonė galbūt padarys išimtį – neverta.

Atsakingiems asmenims apskritai nekyla klausimų ar verta skolintis ar ne, nes jie patys mato, kad internete yra gana didelės palūkanos. Bet, tarp atsakingų asmenų galime matyti ir iš ties protingų žmonių, kurie sugeba tinkamai paskaičiuoti visas galimybes. Jie naudojasi įvairiomis akcijomis, kurios leidžia nemokėti palūkanų. Dažniausiai tokie asmenys skolinasi tik tiek kiek reikia, o ne tiek kiek siūlo bendrovė. Tai būna nelabai didelės sumos, kurias grąžinti nėra taip sudėtinga. Aišku, jeigu pajamos per menkos, tai ir mažos sumos grąžinimas gal sukelti keblumų.

Kitą vertus, norintiems pasiskolinti dabar, reikėtų nesnausti, nes jeigu dar tik planuojate tai daryti, turėkite galvoje, kad vėliau gali būti per vėlu, nes nežinia kada vėl keisis įstatymų pataisos.

Šaltinis: Kreditaijums.lt