Patarimai tvarkingai darbo vietai palaikyti (I)

valymo-paslaugosArtėjant naujiems metams, mes dažnai norime atsikratyti žalingų įpročių, priaugtų kilogramų, naujais metais pradėti naują gyvenimo etapą, kuriame būsime darbštesni, sveikesni, geresni ir laimingesni. Tačiau, kad tai pasiekti, reikia keisti ne vien savo vidinį pasaulį, bet ir išorinį. Tam, kad galėtume gyventi harmoningą ir sėkmingą gyvenimą, mes turime užtikrinti tvarką, tiek savo įpročiuose, tiek aplinkoje, todėl reikia įprasti tvarkytis savo namus, bei darbo vietą. Žinoma pats pirmas tvarkymasis būna pats sudėtingiausias, todėl mes jums duosime keletą patarimų, kaip visiškai nesunkiai ir greitai susitvarkyti savo biurą ar ofisą.

  1. Popierius

Kodėl jūsų darbo stalas dažniausiai yra netvarkingas? Taip, atspėjote, pagrindinis netvarkos sukėlėjas dažniausiai yra popierius. Tikriausiai ant jūsų stalo mėtosi begalės čekių, išplėštų lapų, lipnių lapelių ir kitų popiergalių, kurie jums buvo reikalingi vienu ar kitu momentu, tačiau dabar jums jų jau seniai nebereikia.

Kaip tai sutvarkyti? Atskirkite čekius į vieną krūvą, svarbius dokumentus į kitą, o viską kas liko tiesiog išmeskite, taip pat galite išmesti ir tuos dokumentus, kuriuos jau turite skaitmeniniame formate. Ateityje tiesiog pasistenkite nenaudoti spausdintuvo, jei tai nėra būtina, o užrašams naudokite kompiuteryje esančias ir būtent tam skirtas programas, tokiu būdu jūs sutaupysite popieriaus, o taip pat padarysite savo darbo stalą tvarkingesniu.

  1. Tušinukai

Turbūt ant jūsų stalo yra keli ar net keliolika tušinukų, tuo tarpu, iš jų rašančių yra žymiai mažiau, o rašyti jums patinka tik su vienu iš jų.

Kaip tai sutvarkyti? Yra du keliai, kaip išlaisvinti stalą nuo tušinukų įtakos. Pirmasis būdas yra radikalesnis, pasirinkus jį, jums nereikės tikrinti, kuris iš tušinukų rašo, o kuris ne, tiesiog išmeskite visus reklaminius tušinukus ir pasilikite tik tuos, kurie jums turi sentimentalią vertę, o taip pat tuos, kurių širdeles jūs galite pakeisti. Antrasis būdas nėra toks radikalus, tiesiog patikrinkite, kurie tušinukai rašo, o kurie ne. Nerašančius išmeskite, o rašančius įdėkite į tušinukams skirtą dėtuvę (jei tokios neturite, tam puikiai tiks paprasčiausia stiklinė), o po ranka pasilikite vieną tušinuką, kuris jums patinka labiausiai.

  1. Sąvaržėlės

Tiesiog pagalvokite, kada paskutinį kartą naudojotės sąvaržėlėmis? Turbūt negalite atsiminti, taip yra todėl, kad jos naudojamos itin retai, tačiau perkame jų daug ir todėl jos dažnai mėtosi ant mūsų stalo keldamos papildomą betvarkę. Su jomis susitvarkyti išties paprasta, tiesiog paimkite į delną mažą saujelę ir įmeskite į dėžutę arba tą pačią tušinukų dėtuvę, o visas kitas atiduokite kolegai ar draugui ir tuo pačiu, jei kada nors ateityje jums pritrūks sąvaržėlės, nebėkite pirkti visos didžiulės pakuotės, o tiesiog paprašykite savo kolegos.

  1. Dulkės

Kaip jos čia pateko? Atsakymas išties paprastas, jei jūsų stalas visuomet yra palaidotas po kalnu popierių, tuomet turbūt jūs taip pat neturėjote progos jo nuvalyti. Iš esmės šitą ir kitus valymo darbus galima patikėti specialistams, kuriems valymo paslaugos yra kasdienybė, tačiau, jei norite viską sutvarkyti pats, tiesiog paimkite šlapią skudurėlį ir porą kartų perbraukite per stalą, jei matote ir trupinių nuo užkandžių, tuomet nuvalykite juos į vienkartinį kavos puodelį, kurį atsinešėte po pietų, ar kitą indą, kurį planuojate išmesti.

Tai yra vos keletas patarimų, kuriais besivadovaudami galėsite sutvarkyti savo darbo vietą taip, kad ji taps žymiai patogesnį darbui, o svarbiausia ji neišbalansuos jūsų ir padės jums siekti jūsų naujametinių tikslų.