Infraraudonieji šildytuvai – privalumai

Iš esmės egzistuoja tik dvi šildymo sistemos – konvekcinė ir infraraudonoji. Konvekcinė sistema sušildo oro srautus, kurie cirkuliuoja patalpoje taip apšildydama visą patalpą. Infraraudonoji sistema sušildo aplink esančius daiktus, todėl patalpoje jaučiama šiluma. Oro cirkuliacija čia nesusidaro. Specialistai pripažįsta, kad būtent infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra pranašesni. Kuo gi? Kokie jų privalumai? Pabandysime išsiaiškinti šiame straipsnyje.

Kūno šiluma

sildytuvaiInfraraudonųjų spindulių šildytuvai skleidžia bangas, kurios yra artimos mūsų kūno skleidžiamoms šilumos bangoms. Dėl šios priežasties mūsų kūnui šis šildymo būdas yra priimtinesnis ir sveikesnis. Prisiminkite išgyvenimo patarimus, ką daryti, kai šaltame ore atsiduriate vandenyje. Norėdami sušilti turite susiglausti kaip įmanoma arčiau, kad palaikytumėte kūno temperatūrą. Kitas momentas – nenusirengti ir likti su rūbais, net jei jie ir šlapi. Kūnas skleidžia šilumą, nuo kurios šlapias audinys džiūva greičiau, negu ore (esant neigiamai temperatūrai jis suledės, o ne išdžius). Taigi, infraraudonieji spinduliai yra mums priimtinesnė šiluma.

Nesukelia oro cirkuliacijos

Oro cirkuliacija namuose – viena iš ligų sukėlėjų. Tai atsitinka dėl to, kad karštas oras turi savybę kilti į viršų, o apačioje lieka šaltas oras. Kai oras vėsta, jis leidžiasi žemyn, todėl oro srautai nuolatos juda ir maišosi. Tai reiškia, kad mes galime patekti tiek į karšto oro zoną, tiek į šalto. Mūsų organizmui jautriai sureagavus į temperatūrų pokyčius, galime susirgti – persišaldyti.

Kita problema – bakterijos ir mikroorganizmai, gyvenantys mūsų namuose. Esant oro cirkuliacijai, jie nesunkiai pernešami nuo grindų iki mūsų galvų aukščio. Čia juos įkvepiame ir pasigauname infekcijas. Infraraudonieji šildytuvai oro cirkuliacijos nesukelia, todėl ir persišaldymo rizika mažesnė. Be to mikroorganizmai nuo žemės taip lengvai nepakyla.

Įkaista iš karto

Infraraudonieji šildytuvai šilumą skleidžia iš karto, vos tik įjungti. Galingas šildytuvas vos per keliolika minučių gali pašildyti gana nemažą patalpą. Tuo tarpu konvekcinis sušildo ne iš karto – reikia palaukti, kol karšto oro bus daugiau nei šalto.

Nereikalauja priežiūros

Infraraudonieji šildytuvai nereikalauja beveik jokios priežiūros. Nėra juose nei varikliukų, nei kitų judančių dalių, tik vielutė ir grotelės. Retkarčiais reikia nuvalyti dulkes, nes ilgiau nenaudojant jų prisikaupia, o šildytuvui įšilus, jos pradeda svilti ir skleisti nemalonų kvapą. Čia jau trūkumas?

Yra ir kitų trūkumų, į kuriuos gilintis neverta. Vienas iš jų – šilumos nelaikymas. Kai tik šildytuvas išjungiamas, patalpa atvėsta. Priešingai nei tepalinis radiatorius, kuris dar ir išjungtas sugeba laikyti šilumą kurį laiką. Beje, prisiliesti prie įkaitusių vielučių negalima, nes nudegimai – garantuoti. Vėlgi tepalinis radiatorius čia nepavojingiausias.

Iš esmės infraraudonieji šildytuvai yra efektyvus būdas šildyti neapšildomas patalpas – garažus, sandėlius, rūsiu ir t.t. būtent tada, kai juose dirba žmonės. Kambariui šildyti galima pasirinkti ir kitų būdų, tačiau stilingas infraraudonasis šildytuvas tikrai pravers kiekvienuose namuose.